LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

ANDROIDní mobil

android3.jpg
Android-Wallpapers-3.jpg

Útoků na chytré telefony s Androidem výrazně přibylo!

11. 10. 2012

Počet útoků škodlivých programů na mobilní zařízení s operačním systémem Android se proti prvnímu pololetí zvýšil o polovinu. Zhruba jedno procento všech zařízení v Evropě je infikováno nevyžádanou reklamou. Vyplývá to ze zprávy antivirové firmy Fortinet.

Tzv. adware kromě zobrazování nevyžádané reklamy také sleduje činnost uživatele. Nejrozšířenější jsou varianty kódů Android/NewyearL a Android/Plankton. V USA se podíl infikovaných zařízení s Androidem pohybuje okolo čtyř procent.

"Adware se do zařízení s Androidem dostává zřejmě především stažením legitimních aplikací, které však byly upraveny a byl do nich vložen škodlivý kód. Pravděpodobně jde o dílo nějaké skupiny, která takto získává peníze přes nepoctivé affiliate programy," uvedl regionální ředitel Fortinetu Vladimír Brož.

Trojské koně zachycují SMS zprávy

Novinkou jsou také další verze trojského koně Zitmo pro systémy Android a Blackberry, které dokážou zachycovat SMS zprávy používané při dvoufaktorové autentizaci k ověření bankovní transakce. Tento velmi nebezpečný software nyní navíc podvodníci umí řídit na dálku například pomocí příkazů posílaných jako SMS zprávy. Podvodníci nový kód v současnosti zřejmě testují a využívají k velmi cíleným útokům."Koupím si ho, i když nad ním nebudu mít kontrolu. Ale hlavně, že budu IN!!?"
"pozn. PRAVDA"

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one