LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

Kamery v autech

kamera autooo.jpg
car-camrecorder808-2.jpg
autonehoda.jpg

Kamery v autech nahrazují Vaše oči! Je jich čím dál víc!

14.8.2012

Zadní parkovací kamera se pomalu stává standardem i v automobilech nižší střední třídy. Například ji může mít v Nošovicích vyráběné Hyundai i30 nové generace.

Čím dál více rozšířená je také kamera umístěná u horního okraje čelního skla. Tvůrci automobilů jí přisuzují stále větší množství funkcí. Začalo to čtením dopravních značek například u Opelu Insignia.

Ten byl vybaven širokoúhlou kamerou s vysokým rozlišením, která je umístěná u vnitřního zpětného zrcátka. Dokáže snímat rychlostí 30 obrázků za sekundu. Elektronika pak tyto snímky filtruje a čte. Nejprve se zaostří na kruhový předmět, potom identifikuje čísla v jeho vnitřní ploše pomocí programu porovnávání obrysů. Pokud počítač vyhodnotí, že snímaný obraz odpovídá dopravní značce uložené v paměti, zobrazí se značka na přístrojovém panelu.

Další funkcí kamery je sledování čar, které vymezují příslušný jízdní pruh. Pokud pak z něho auto například vinou nepozornosti vybočí, elektronika upozorní řidiče, nebo dokonce vůz sama vrátí zpět.

Nezapomenete ztlumit dálková světla

Kamera také dokáže zajistit samočínné přepínání dálkových a tlumených světel. Ve volném terénu v noci má vždy automobil rozsvícená dálková světla. Teprve v okamžiku, kdy kamera zaregistruje světla v protisměru se přibližujícího vozidla nebo i koncová červená světla, popřípadě zdroj veřejného osvětlení v obcích, přepne sama světla na tlumená.

Poslední novinkou je využití obrazu z kamery místo vnitřního zpětného zrcátka.

V novém elektrickém sporťáku R8 e-tron, jehož výroba začne koncem tohoto roku, klasické vnitřní zpětné zrcátko už vůbec nebude. Audi k tomuto kroku přistoupilo z jednoduchého a prostého důvodu. Vůz totiž vůbec nebude mít zadní okno, a tak by se řidič v zrcátku o situaci za vozem stejně nic nedozvěděl.

A tak konstruktéři využili systém skládající se z kamery a monitoru. Stejná technologie už byla využita ve speciálech Audi v závodě v Le Mans.


"Co když systém napadne vir?! Pak se podívejte na levý úvodní obrázek."
"pozn. PRAVDA"

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one