LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

Platební karty s displejem

d2.png
d3.jpg

Nové platební karty budou mít displej a klávesnici

13.11.2012

V roce 2013 by se měl na trhu objevit nový typ platebních karet, které budou vybaveny jednoduchým displejem a dotykovou klávesnicí. Novinka od společnosti MasterCard má sloužit především k zabezpečeným transakcím. Upozornil na to server TweakTown.

Nová karta se na první pohled nijak výrazně neliší od těch stávajících. Je stejně velká a na jejím těle naleznete čip i magnetický proužek. Navíc však obsahuje deset numerických kláves a jednoduchý šestimístný displej.

Tento systém by měl karty ochránit především při platbách na internetu, u kterých stačí pouze opsat údaje z karty. Podvodník tak v podobných případech nemusí mít kartu vůbec u sebe, ale stačí mu znát příslušná data.

Přítrž neoprávněným platbám na internetu

S novou kartou MasterCard to ale již možné nebude. Pro platbu kartou totiž bude nutné stiskem tlačítka ON vygenerovat jednorázové šestimístné heslo, které bude muset majitel okamžitě zadat na klávesnici. Karta bude tedy zneužitelná pouze v případě, že ji podvodníci budou mít fyzicky u sebe.

Bezpečné platební karty se zatím představily jako prototypy, které prochází zevrubnými testy. Jejich základem je mikročip, malý displej s místem pro osm znaků a klávesnice pro zadávání PINu.

Součástí karty je baterie, která pohání vnitřní čip a displej. Vydržet má tři roky. Uživatel se tak nemusí starat o její výměnu. Banky typicky mění kreditky po roce či dvou.

Karta by fungovala také například v bankomatu. Uživatel tak nejen bude platit pokaždé jiným kódem, ale také zabrání zneužití karty v případě její fyzické ztráty. Není na ní zobrazeno žádné číslo a bez znalosti PINu jej z kreditky ani nedostanete.

Ukázkové video:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JgDWMh2D0b8#!


"Co se za tím skrývá?!"
"pozn. PRAVDA"

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one