LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

RFID čip v OP

cipy OP.jpg

RFID ČIP V OBČANKÁCH!

Čip bude kromě jiných informací obsahovat údaje o krevní skupině či získaném vzdělání. Ty budou dostupné pouze se souhlasem občana, zadáním bezpečnostního osobního kódu a přiložením průkazu ke čtecímu zařízení karet.
 

Občanské průkazy bez elektronického čipu bude možné vydávat do konce listopadu příštího roku. V současnosti vydávané doklady s neomezenou dobou platnosti budou platit i po 1. prosinci 2012.

Novela rovněž umožní požádat o vydání nového občanského průkazu na kterémkoli okresním policejním ředitelství na Slovensku a stejně si ho kdekoliv vyzvednout, případně nechat zaslat kurýrní službou. Tuto možnost však nebudou moci využít držitelé občanských průkazů vydaných do 30. června 2008 - ti mohou podat žádost o nový tak, jako doposud - pouze na příslušném úřadě v územním obvodu, kde mají trvalý pobyt.

Občané, kteří si nechají nový občanský průkaz doručit, budou muset starý doklad při podání žádosti o nový odevzdat. Za doručení novela zavádí správní poplatek ve výši 3 eur. Novinkou bude také možnost získat nový průkaz už do dvou pracovních dnů, za poplatek 20 eur.

Novela zákona o občanských průkazech souvisí s projektem Elektronická identifikační karta, který realizuje ministerstvo vnitra. Cílem tohoto projektu je snížit byrokracii, šetřit čas občanů, zrychlit a zefektivnit komunikaci s úřady.
Změny Slovensku "občianiek"

Občanské průkazy již v minulosti prošly několika změnami. Původně měly podobu červené knížečky s fotografií, do níž se zapisovaly kromě základních identifikačních údajů také informace o dětech či zaměstnání. Po vzniku samostatné České republiky změnili občanské průkazy svůj vzhled a vydávali se jako kartičky zalité ve folii, které kromě základních údajů o občanovi obsahovaly i jeho fotografii. Od 1. července 2008 se začaly vydávat občanské průkazy ve velikosti bankovní karty, přičemž fotografie obličeje byla na tento nový typ průkazů nanesena elektronickou formou.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one