LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

Ruská rozvědka

106431.jpg

Ruská rozvědka se chystá kontrolovat internet!

27.8.2012
Ruská rozvědka (SVR) si v neveřejných soutěžích za desítky miliónů rublů objednala vytvoření nových metod, které jí mají umožnit kontrolovat internetové komunikační sítě. I
nformoval o tom v pondělí na titulní straně ruský list Kommersant, podle kterého "je hlavním úkolem formovat veřejné mínění prostřednictvím masového šíření informací v zadaných sociálních sítích".

Internetové sociální sítě se loni v prosinci staly v ruských velkoměstech důležitým pomocníkem při svolávání masových opozičních demonstrací. Krátce poté rozvědka zadala utajené tendry na programy s krycími názvy "Bouře-12", "Monitor-3" či "Svár", které jí mají umožnit sledovat internetová centra a sociální sítě v regionech, vypracovat metody "skrytého řízení" internetu a také poskytnout prostředky pro "prosazení speciální informace v sociálních sítích".

SVR na vývoj v těchto sférách vynaloží více než 30 miliónů rublů (asi 19 miliónů Kč) a výsledky čeká již letos, respektive příští rok. Uplatnit by se pak mohly v Rusku i v zahraničí.

Kommersant o tom píše s odvoláním na své nejmenované zdroje v tajných službách. Oficiálního vyjádření se rozvědka zdržela, stejně jako vítěz tendrů, společnost Iteranet, řízená někdejším expertem na šifrování.

Podle expertů prý nejde o nic nového: za studené války se válčilo o éter a rušily se západní stanice, teď se zápas přesunul na informační dálnici. Obdobné úsilí vyvíjejí i americké tajné služby a Pentagon, vynakládající na vývoj nových programů pro sledování "nepřátelské propagandy" na internetu desítky miliónů dolarů.


"Ještě se cítíte na internetu bezpečně?!!"
"pozn. PRAVDA"

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one