LOGO.jpg

Dali by jste si do těla RFID čip?

Ne (39 | 85%)
Zadarmo ano (2 | 4%)
Ano (5 | 11%)
Statistiky:

Zotročení chytrých telefónů

chytre tel1.jpg
chytre tel2.jpg

Zotročení chytrých telefónů

2.8.2012
Hackeři dokážou v dnešní době využít prakticky jakoukoliv skulinku v zabezpečení počítače, aby se do něj nabourali a dokázali jej ovládat na dálku. Tak se mohou jednoduše dostat k citlivým osobním datům na pevném disku i s pomocí napadeného stroje podnikat další útoky. Podobným způsobem nyní mohou zotročit i chytré telefony, varovala antivirová společnost AVG.

K zotročení chytrého telefonu využívají hackeři speciální programy, takzvané rootkity. AVG se podařilo odhalit variantu pro Android. Tuto platformu si počítačoví piráti nevybrali náhodou, podle výzkumné agentury IDC má totiž aktuálně největší podíl na trhu s mobilními operačními systémy (59 %).

„Kyberzločinci vytvořili první rootkit pro Android, sadu programů, které umějí zamaskovat přítomnost malwaru v počítači či telefonu. Rootkit změní telefony s OS Android do podoby zombie, což znamená, že jsou plně pod kontrolou kyberzločince," varoval šéf AVG VirusLab Pavel Krčma.

Podle něj by si lidé měli dávat pozor, jaké programy do svých telefonů stahují. Rootkity maskují totiž podvodníci za pravé aplikace. „Když si uživatel vadnou aplikaci stáhne, malware ho vybídne k zahájení činnosti aplikace stisknutím tlačítka OK, čímž vnikne do zařízení," uvedl Krčma.

„Vzhledem k tomu, že jsou chytré telefony buď spojeny s mobilním operátorem kvůli platbám, nebo jsou předplacené, může tvůrce malwaru pravidelně vysávat menší peněžní částky pomocí prémiových SMS. Uživatel si toho mnohdy ani nevšimne, protože se jednotlivé částky pohybují velmi nízko, často jde řádově o koruny," dodal.


"Je dobré pořídit si chytrý telefón?! A být pak za hlupáka?!!"
"pozn. PRAVDA"

 

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one